Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

atrakcje w małopolsce, atrakcje turystyczne w małopolsce

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, zatem często ciężko znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych oraz godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Aby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o wystawach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której migiem wyszukają pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe, muzea i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Co więcej, dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Proste rozmówki i wykaz konsulatów – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych górskich miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku rosyjskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Wyjątkowo wartościowa dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu naszym kraju.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego