Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Nienaturalne linki przychodzące są kluczowym motywem, przez który na witrynę online może być nałożony ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych obostrzeń?

Nienaturalne linki przychodzące – szkodliwe pozycjonowanie

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie przesadnej ilości fraz kierujących ruch na naszą stronę w sieci. Naruszają one zasady uczciwego SEO stworzone przez koncern Google, gdyż manipulują pozycją witryny w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci wpisów marketingowych przepełnionych wieloma frazami. Szerzy się także zjawisko wymiany linków, co jest nielegalne. Kiedy nieprofesjonalne metody zostaną ujawnione, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się z gwałtownym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 50 podstron.

Czy można usunąć nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że gdy na portal zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o przywrócenie normalnej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje całkowitego powodzenia. Jeśli pragniemy zwiększyć szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej agencji pozycjonującej. Profesjonaliści automatycznie ustalą rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie prestiżowym firmom.