Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

atrakcje w małopolsce, nieznane miejsca w małopolsce

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc często trudno odnaleźć się w natłoku informacji o najciekawszych atrakcjach i bieżących eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

By zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której ekspresowo znajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, a także kempingi, hotele i motele położone w różnych punktach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Natomiast dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi urok miejscowego folkloru, atrakcje narciarskie oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Przydatne rozmówki i lista konsulatów – istotne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych południowych miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas podróży po naszym kraju.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego