Gdzie szukać porad dotyczących mody ślubnej?

Gdzie szukać porad dotyczących mody ślubnej?

Trendy na rynku ślubnym nieustannie się zmieniają i dostarczają młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu męskim oraz damskim? Czym charakteryzują się popularne style boho, retro oraz vintage?

Moda ślubna – obecne trendy

Styl boho to proste, naturalne kroje i romantyzm. Wśród pań dominują długie zwiewne suknie niekrępujące ruchów, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są luźne, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza na ramionach i przy dekolcie, a także duża różnorodność kolorów. Popularne są również stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie dość różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne długie, koronkowe welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z ciasno upiętych koków, wybierając wianki lub rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami.

Moda ślubna – gdzie szukać podpowiedzi?

A co z męską stylizacją na ślub? Zarówno styl vintage, boho, jak i retro pozwalają zaszaleć i zrezygnować z ciemnego, klasycznego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – odcieniami błękitu, rozmytego beżu, pojawiają się także brązowe skórzane dodatki – buty, paski, szelki. Duże pole do popisu daje panom styl retro oraz vintage – mogą pokusić się o kapelusz czy kieszonkowy zegarek. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych pomysłów można szukać w branżowych magazynach, stronach internetowych, a także na blogach.