Projekty gabinetów lekarskich. O czym należy pamiętać aranżując gabinet.

Projekty gabinetów lekarskich. O czym należy pamiętać aranżując gabinet.

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto oferuje projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na https://medicdesign.pl/.

Planowanie gabinetu lekarskiego to nie tylko kwestia estetyki i wizerunku, ale też wiedzy. Porządnie zaprojektowany gabinet powinien gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, jednak też spełniać normy. O czym należy pamiętać, tworząc gabinet i komu warto to zadanie powierzyć?

Planowanie wnętrz gabinetów lekarskich to nie taka prosta sprawa

Odpowiednio zaprojektowany gabinet lekarski powinien spełniać kilka warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów i dla lekarzy,
  • gwarantować bezpieczeństwo oferowanych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet medyczny jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, że:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki lekarskiej i gabinetu dentystycznego bądź 15 m2 dla gabinetu doktora rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu muszą mieć min. 95 cm szerokości,
  • toaleta ma posiadać taką powierzchnię, która umożliwia całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą i nienasiąkliwą.

Planowanie wnętrz gabinetów medycznych – komu je zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów lekarskich dzięki własnemu dużemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, które materiały zastosować, żeby pomieszczenie spełniało standardy, a równocześnie przedstawiało się estetycznie i jednocześnie możliwie jak najbardziej przyjemnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu lekarskiego mają także świadomość, jakie kolory zastosować, aby wywołać pozytywne emocje u pacjentów oraz personelu.

Obok estetyki nadzwyczaj istotna jest też ergonomiczność – odpowiednio i fachowo zaprojektowany gabinet lekarski musi być bezpieczny i wygodny.

Nasz adres:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]