Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Chcesz kupić panele podłogowe? Sprawdź www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – powinieneś odstawić je na kilka dni, aż dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później trudniej będzie je zwrócić. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]