Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich parametrów nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem warstwę. Chroni ona stal przed negatywnym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do magazynowania znacznych ilości ukończonych już środków. Wymienione wcześniej cechy powodują, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są też świetnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki nierdzewne w branży spożywczej

Zbiornik nierdzewny jest często używany w różnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na takich pojemnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami bądź drobnoustrojami.