Zalety implantologii

Zalety implantologii

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego względu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, ale też wykazują sporo innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych efektów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem napisać kilka słów na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczne zmniejszenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tej pory powinien stosować chłodne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się palenia papierosów, bardzo ciepłych dań oraz alkoholu. Istotne będzie także stosowanie specjalnych preparatów, które zmniejszają ból i obrzęk.

Implanty zębów – jak wybrać specjalistę

Implantologia ma spory wpływ na jakość życia chorych – dlatego bardzo istotne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym stażem oraz pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno znajdziemy ważne informacje.