Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Wszystko o wypożyczalni szalunków Kraków odszukasz na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, z reguły składające się z sklejki laminowanej, metalu czy też desek, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, formowania właściwego kształtu, a także podpierania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Przydają się one też do zabezpieczania dołów w gruncie i wzmacniania otworów w ścianach (np. drzwi albo okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, stropowe i ścienne – wynajem szalunków

Deskowania, to również określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów można wymienić ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków jest ogromnie popularny głównie wśród małych przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy to się opłaca?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty oferujące tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, mają szeroki wachlarz materiałów konstrukcyjnych, a także gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin również znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]