W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które produkowane są w toku wszelkiego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i kubatura

Wybierając kontener, warto skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Kraków czy Gdańsk, ale także w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po zapełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do legalnej utylizacji.