Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Dowiedz się, jak zamówić utylizację mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych przyczyn nie chcemy się pozbyć. Aby nie zajmowały przestrzeni domu, z reguły przenosimy je na poddasze, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, iż po wielu miesiącach także te pomieszczenia stają się tak zagracone, iż zwykłe korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, będącego okazją do tego, by uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy też, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z poddasza, domu i piwnicy.

Odbiór mebli – co z nimi zrobić?

Śmieci takie jak fragmenty ram okien, połamane panele ścienne lub podłogowe, popsute meble czy sprzęty elektroniczne nie powinny trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli chcemy je wyrzucić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta lub przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się na ogół raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przechowanie odpadów o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć oferują również fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – ponowne użycie materiału

Jeśli stare meble będą przekazane do PSZOK-u bądź podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spalone ani porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów wedle materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie służą do produkcji kolejnych szaf, stołów lub półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]