Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Zleć usuwanie wirusów ze strony internetowej.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym CMS-em, że ilość sklepów i witryn działających z jego użyciem szacuje się obecnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach cyberprzestępców?

Nie możesz zalogować się na stronę? Treści zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na stronie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci portali? A może strona internetowa rozsyła spam? To zaledwie parę z możliwych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takiej sytuacji nieodzowne jest ekspresowa reakcja, żeby zlikwidować źródło infekcji, a następnie przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć zawodowcom od tego rodzaju zadań, ponieważ usuwanie infekcji z WordPressa na ogół wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie malware ze strony www – kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Specjaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych prowadzą pełny przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod użytych na stronie wtyczek oraz motywów. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie następnych ataków. Jeśli długookresowe zainfekowanie było powodem dodania strony do spisu zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują też wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Usunięcie wszystkich następstw zainfekowania nie daje pewności, że podobny kazus nie przydarzy się w przyszłości, stąd kluczowe jest regularne aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]