Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Chcesz sprawdzić, kto oferuje 3D drukowanie? Nie zwlekaj! Koniecznie odwiedź http://tinyurl.com/u6knxwv.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana głównie do konstruktorów, inżynierów, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wykonanego przy pomocy technologii SLS,SLA, PolyJet, FDM, i DMLS, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także możliwość korzystania z filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

SLA – dokładny druk 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do podmiotów albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, wygładzonej powierzchni, detali oraz bardzo wąskich ścianek.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia druku 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje precyzję kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]