Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

W toku budowy dowolnego obiektu, bez względu na to czy jest to dom jednorodzinny czy biurowiec, już na etapie projektowania trzeba zatroszczyć się o właściwe zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z biegiem lat może przeniknąć do niepoprawnie bądź w ogóle niezabezpieczonych murów zmniejszy ich trwałość i zdolność do izolacji cieplnej, jak również przyczynić się do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia grzybów oraz pleśni.

Które części budowli trzeba chronić hydroizolacją?

Do najważniejszych elementów, jakie trzeba chronić przed wilgocią należą przede wszystkim fundamenty, dachy, piwnice, balkony i tarasy, a więc te części struktury, które mają bezpośrednią styczność z opadami atmosferycznymi albo wodami gruntowymi. Każda budowa obiektu winna być poprzedzona szczegółową ekspertyzą i konsultacją z profesjonalistami, którzy wskażą, jakie elementy potrzebują ochrony przed wilgocią i jakiej technologii powinno się użyć w odniesieniu do poszczególnych segmentów konstrukcji. Przykładowo, na betonowej ścianie fundamentowej tworzy się izolację przeciwwodną, pokrywając ją powłoką uszczelniającej wyprawy cementowej (najlepiej od środka i z zewnątrz), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W solidnych ścianach z cegły, dziurawki czy pustaka wypalanego poleca się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wody. Z kolei tarasy izoluje się wielowarstwowo, mając na uwadze to, żeby każda warstwa miała spadek zapobiegający kumulacji wody pomiędzy nimi i odprowadzający ją. Podobnie hydrolizuje się również balkony.

Hydroizolacja – komu ją powierzyć?

Ważne jest, aby planowanie hydroizolacji, polecić profesjonalnej ekipie, posiadającej długoletnie doświadczenie w prowadzeniu prac hydroizolacyjnych. Inwestorzy, deweloperzy oraz generalni wykonawcy skorzystają na współpracy ze profesjonalistami w toku prac związanych z hydroizolacją spodu płyt i ścian fundamentowych, uszczelnianiem przemysłowych obiektów żelbetowych, zbiorników oraz budowli w systemie „białej wanny”, jak również montażem taśm dylatacyjnych, taśm PVC, węży iniekcyjnych czy uszczelek pęczniejących. Natomiast na zamówienie zarządców ukończonych już budynków ekipa ekspertów od hydroizolacji zajmie się m.in. naprawą, uszczelnieniem oraz inwentaryzacją przecieków wody, naprawą tarasów i balkonów, uszczelnieniem podszybii windowych oraz wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.