Sprzątanie strychu będzie proste z doświadczoną ekipą

Sprzątanie strychu będzie proste z doświadczoną ekipą

Część śmieci nie powinna znaleźć się w zwykłym zbiorniku na odpady komunalne. Powody tych ograniczeń bywają różne – czasem śmieci mają za duże rozmiary, innym razem zakazują tego wprowadzone w Polsce akty prawne. Jak poradzić sobie z tymi problematycznymi odpadami? Należy zawieźć je do okolicznego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien pracować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w najsilniej zaludnionych miejscowościach możemy czasem wybrać jeden z wielu punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie wygodne jest tylko dla tych, którzy mają znaczną ilość wolnego czasu oraz swoje auto sporą ilością niezagospodarowanego czasu oraz własnym autem. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, stawiając na wypożyczenie kontenera na odpady.

Renowacje oraz sprzątanie strychów – kiedy zamówić kontener na odpady?

Nietypowe odpady wytwarzane są w trakcie różnorodnego typu robót. Głównie są to renowacje mieszkań i przebudowa domu – idzie zwłaszcza o spore ilości gruzu, a także pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy sprzątać strych – w takim przypadku zbierzemy do niego wszelkie zalegające od dłuższego czasu niedziałające urządzenia, sprzęty i zbutwiałe meble. Prace budowlane czy sprzątanie strychów staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna domu do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez potrzeby męczącego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu powierzyć wywóz odpadów i sprzątanie strychów lub piwnic?

Kontenerowy wywóz różnorodnych śmieci, ale też sprzątanie strychów, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o ustalonej objętości, który ten w czasie określonym w umowie może napełnić odpadami budowlanymi lub zalegającymi meblami. Pojemnik jest w następnej kolejności wywożony z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do punktu, w którym zostanie legalnie zutylizowana zgodnie z prawem.