Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Zamów regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – aby należycie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, niemniej jednak również zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia problemy z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto na domiar tego wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]