Poręcze ze stali nierdzewnej – wytrzymałe i odporne na korozję

Poręcze ze stali nierdzewnej – wytrzymałe i odporne na korozję

Stal nierdzewna jest jednym z najpowszechniejszych materiałów, a to przede wszystkim dzięki jej właściwościom. Właściwy dobór komponentów stopu sprawia, że wytworzone z niej akcesoria są odporne na rdzę, dlatego można ich wykorzystywać przy złych warunkach atmosferycznych, jak również w styczności z kwasami. W zestawieniu z jej ciekawym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej idealny budulec do produkcji fragmentów mebli i wszelkiego rodzaju balustrad i poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne w dżdżystym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały znaczną popularność – można dostrzec je zarówno w obiektach publicznych, jak i w prywatnych domach. Cechy tego surowca okazują się szczególnie ważne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w nader mokrym środowisku, tym samym wystarczy im sporadyczna konserwacja i na długo zatrzymują swój piękny wygląd. To dlatego bardzo dobrze łączą się ze współczesną architekturą. Wspaniale prezentują się w towarzystwie elewacji wykonanych z drewna, ozdobnego betonu oraz przeszkleń.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do basenów oraz saun

Stal to znakomity materiał do tworzenia poręczy do wnętrz budynków – zwłaszcza tych zaprojektowanych na minimalistyczną, nowoczesną modłę. Ci, którzy wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie również ich szybkie mycie bez konieczności wykorzystania profesjonalnych preparatów i prostotę ich pielęgnacji. Wytrzymałość na korozję sprawia prócz tego, że z takiej stali można wykonywać stylowe i mocne drabinki do basenów czy uchwyty do saun oraz łazienek dostosowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej.