Organizujesz Wigilię dla swoich pracowników – zamów catering świąteczny

Organizujesz Wigilię dla swoich pracowników – zamów catering świąteczny

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie catering świąteczny w Krakowie.

Ostatni miesiąc roku to okres, który spędzamy przede wszystkim wraz z rodziną, jednak obiady świąteczne urządzane są też w firmach. Często załoga firmy aranżuje je na własną rękę, samodzielnie przygotowując bożonarodzeniowe smakołyki, jednak w sporych zakładach pracy ten schemat działania nie zawsze sprawdza. By więc pomóc sobie zadaniu przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, zarówno tych w małym gronie, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Które polskie smakołyki można zamówić w cateringu świątecznym?

Rzecz jasna, na wigilijnym stole muszą zostać podane rodzime świąteczne potrawy. To głównie ryby, np. chrupiący filet z karpia bądź pstrąga oraz staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach również zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które z reguły serwowane są wraz z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez przekąsek na chłodno, między innymi bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Warto również zadbać o słodki frykas na koniec spotkania. Na stół wigilijny rekomendujemy lekki sernik, makowiec albo kutię z miodem.

Firmowy catering świąteczny – omów menu z załogą

Organizację Bożego Narodzenia w firmie powinno się zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy uzgodnić termin spotkania i zestawić go z planem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe ustalenie przewidywanej liczby gości uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić odpowiednią ilość porcji. Warto skonsultować z zatrudnionymi menu i razem wybrać te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Ważne jest także to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, lub są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla takich pracowników trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne zbierają zamówienia przez większość grudnia, niemniej jednak nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]