Mikropigmentacja – rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu utraty włosów

Mikropigmentacja – rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu utraty włosów

Potrzebujesz więcej wiadomości o mikropigmentacji włosów? Wejdź na microclinic.pl

Na pewno szukając usług gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W powszechnym przekonaniu mikropigmentacja to tylko mniej używana nazwa modnego wśród kobiet makijażu permanentnego. Lecz wykonanie trwałego makijażu to tylko jeden ze sposobów użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – ukrywanie bielactwa oraz łysiny

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają z reguły kobiety szukające sposobu na zredukowanie czasu przeznaczanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak pragną wyglądać na co dzień. Istnieje jednakże również mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem estetycznym, ma znaczny wpływ na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. W ostatnich latach bardzo popularne jest zastosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który z uwagi na deficyt środków finansowych nie może zdecydować się sporo ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala też podnieść stopień akceptacji własnego ciała – umożliwia niechirurgiczne ukrywanie blizn oraz bielactwa, a nawet optyczne odtworzenie aureoli sutka.

Jak przebiega mikropigmentacja?

Z pozoru zabieg ten wygląda jak stereotypowa usługa tatuażu. Linergistka lub linergista, gdyż tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu finalny rezultat nie jest permanentny i widoczny jest mniej więcej przez 12 miesięcy. Skąd bierze się ta różnica? Podczas tatuażu barwnik wprowadzany jest w głębokie warstwy skóry, z kolei w trakcie zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go stosunkowo płytko. To dlatego wraz regeneracją wierzchnich warstw skóry z czasem barwnik sukcesywnie zanika. Tym samym jeśli celem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe maskowanie łysiny bądź przerzedzonych włosów, musi ona wiedzieć, że konieczne będzie systematyczne ponawianie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.

Nasz adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]