Kwas askorbinowy to niezwykle cenny składnik, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat ma jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Sprawdźmy w takim razie na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – niestandardowa terapia
Witamina C jest elementem odpowiadającym za właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z owoców), ponieważ inaczej nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować. Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie groźniejszych chorób – zapalenia stawów, miażdżycy oraz wielu innych. Naukowcy badają szczególnie wpływ witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre testy starają się wykazać, że zastosowanie niekonwencjonalnej terapii może dać o wiele lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu dużych dawek tego składnika do ciała człowieka. Terapia od 10 gramów pomoże zwalczyć szereg niebezpiecznych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania terapii
Technika podawania witaminy C, czyli kroplówka, zmniejsza możliwość powstania efektów ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych metod (np. suplementów). Efekty mogą być zdumiewające – choroby układu naczyniowego zanikną i poprawi się wydolność organizmu. To doktor decyduje o przebiegu terapii i ustala stężenie, ale żeby ujrzeć ostateczne efekty, leczenie musi potrwać około miesiąca.