Leasing samochodu dla firm

Leasing samochodu dla firm

Leasing samochodu jest instrumentem niezwykle często stosowanym przez nowoczesne korporacje i prywatne działalności. Dzięki niemu mamy szansę zapewnić pracownikom zarówno auta osobowe, ale i dostawcze. Prześledźmy zatem na czym polega leasing samochodów i z jakiego powodu jest tak popularny.

Na czym polega leasing samochodu

Leasing polega na odpłatnej dzierżawie auta przez pewien czas, a jego podstawowe reguły definiuje polskie prawo. Wyróżniamy 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie na przykład sposobem rozliczania podatków. Taka forma finansowania służbowej floty samochodów jest o wiele bardziej opłacalna niż kredyt bankowy, umożliwia optymalizację podatkową, a flota pojazdów nie wchodzi w zakres środków trwałych. Ten mechanizm powoduje, że możemy sprawnie przyznać załodze auta służące do przewożenia towarów, aktywnego poszukiwania odbiorców oraz innych celów.

Leasing samochodu remedium na firmowe problemy

Koniec z samodzielnym sfinansowaniem floty oraz braniem drogich pożyczek – leasing samochodów jest remedium na nasze problemy. Mogą z niego skorzystać nawet mikro – przedsiębiorstwa, które nie osiągają jeszcze wysokich przychodów. Procedury są zrozumiałe, a podmiot finansujący nie weryfikuje naszej zdolności kredytowej. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – poszukując optymalnego rozwiązania, najlepiej zdecydować się na kompleksową pomoc instytucji pośredniczących.