Jakie możliwości daje private blog network?

Jakie możliwości daje private blog network?

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę PBN w dobrej cenie.

By konsument wyszukał twoją działalność musisz nie tylko złożyć stronę firmową, ale również zadbać o jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Do tego istotna jest zawartość strony i to czy regularnie pojawiają się na niej nowe rzetelne i przydatne dla odbiorcy treści. Jednak nie wolno także zaniedbywać tzw. link buildingu, czyli zdobywania linków zewnętrznych wiodących do strony. Jednym ze sposobów na link building jest korzystanie z PBN – prywatnej sieci blogów.

Private blog network i ich atuty oraz mankamenty

PBNy są prywatne, dlatego że są zakładane i kierowane przez jeden podmiot (najczęściej przez sporą agencję marketingową albo firmę SEO), który kontroluje jakość udostępnianych tam artykułów. PBNy są z reguły wykorzystywane jako część wieloaspektowej strategii reklamowej, co warto silnie podkreślić, gdyż najlepsze efekty ich wykorzystania widać w odniesieniu do stron, które są rzetelnie zoptymalizowane pod kątem contentu oraz technicznym. Prywatne sieci serwisów nie tylko pozwalają na utworzenie dużej liczby linków przychodzących do witryny, ale również na ich zróżnicowanie, co jest dobrze oceniane przez wyszukiwarki. Za minus PBNów można uznać to, że ich stworzenie wymaga znacznych nakładów finansowych, a później należy poświęcać wiele godzin na zachowanie ich w dobrej jakości.

Jak wykorzystać PBN? Polecamy artykuły z linkiem kanonicznym i wizytówki NAP

PBNy świetnie sprawdzają się w pozycjonowaniu lokalnym, bowiem można na nich publikować tematyczne artykuły sponsorowane stanowiące jednocześnie wizytówkę NAP. Czym jest NAP? To praktycznie każde miejsce w sieci, gdzie widoczne są istotne dane kontaktowe firmy – jej adres stacjonarny, pełna nazwa oraz adres e-mail lub telefon. Przykładowo, wizytówka GMF jest NAP-em, ale jest nim też profil w mediach społecznościowych, wpis w internetowym katalogu firm lub artykuł, pod którym umieszczono firmowe informacje kontaktowe.

Kolejna skuteczna metoda wykorzystania potencjału PBNów to artykuły z canonicalem. Polegają one na republikacji rzetelnych artykułów z podaniem hiperłącza do źródła tekstu oznaczonego jako tag “rel=canonical”. W tej sytuacji algorytmy wyszukiwarek na ogół oceniają lepiej użyteczność oryginalnego artykułu, ponieważ natrafianie na odnośniki do niego na różnych witrynach zewnętrznych postrzegają jako znak, iż pod wymienionym adresem kanonicznym opublikowane są warte uwagi, przydatne informacje. Artykuły z canonicalem najlepiej sprawdzają się przy tekstach z branż YMYL (Your Money Your Life), gdzie kluczowe jest osiągnięcie wysokiego autorytetu, a więc tych powiązanych zwłaszcza z doradztwem finansowym, prawem, aktualnymi informacjami czy medycyną.

PBN Market Skuteczny linkbuilding SEO