Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Lokal na chrzciny - sprawdź korzystną ofertę.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzona pociecha, z tej przyczyny troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin może być jednakże trudne, w szczególności gdy na chrzest zaprasza się sporą grupę bliskich i znajomych. Niżej przeczytasz garść wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – o czym warto pamiętać?

Niegdyś chrzciny miały miejsce wkrótce po narodzinach malucha, czasami nawet tego samego dnia, z przyczyny ogromnej śmiertelności noworodków. Z czasem chrzest przeobraził się w ważne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych malucha, dlatego też jest urządzany zwykle kilka miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na wnikliwe rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, jak wybór matki i ojca chrzestnych, jak również świątyni, w której odbędzie się uroczystość. Planując z parafią termin sakramentu powinno się wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich posiłków i noclegu, jeśli będą podróżować do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach radzimy umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się też dać sygnał, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście zazwyczaj skupiają się na zabawkach, tymczasem rodzicom więcej radości przyniosą praktyczne prezenty, jak chociażby fotelik samochodowy, zestaw ubrań bądź kołderka dla dziecka.

Lokal na chrzest albo obiad w mieszkaniu – na co się zdecydować?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny urządzano przeważnie w mieszkaniu rodziców dziecka, więc nie każdy obecny podczas mszy w kościele był zapraszany na uroczysty poczęstunek. Dziś obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców to już norma. Sprawdzając propozycje sal, w których można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko użyczą rewelacyjnie przystrojone wnętrza, ale też współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje kartę dań korespondującą z charakterem obiadu oraz który zapewni fachową obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament odbędzie się w ciepły miesiąc, rekomendujemy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf wykona śliczne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast zanudzać się przy stole mogą harcować na powietrzu. Ważny jest również taki wybór lokalu na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu bądź wynajętego noclegu.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]