Inspekcja auta przed kupnem – kupuj bezpiecznie

Inspekcja auta przed kupnem – kupuj bezpiecznie

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup samochodu prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość prosto możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji posłużą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie umiejętności diagnozowania różnego typu usterek i odpowiedniej wiedzy. Większość z nas zwyczajnie ich nie posiada, jednak nie oznacza to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, narażeni są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy specjalisty.

Zakup samochodu używanego – co trzeba sprawdzić?

Wykaz rzeczy, które potencjalny nabywca auta powinien sprawdzić przed jego zakupem jest dość długa i obejmuje zarówno kwestie prawne, jak i techniczne. Jeśli chodzi o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak szyby (zwłaszcza przednia), oświetlenie oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, świadczące o możliwej wypadkowej przeszłości samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed nabyciem auta koniecznie powinniśmy też upewnić się, że nie figuruje ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu powierzyć sprawdzenie samochodu przed zakupem?

Jak już napomknęliśmy, uzyskanie 100% pewności co do tego, że samochód jest w dobrym stanie technicznym, a niezbędne naprawy nie okażą się dla naszego portfela dużym nadwyrężeniem, wymaga odpowiedniej wiedzy. Dlatego zadanie to warto zlecić specjalistom wykonującym inspekcje samochodów przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty sprawdzają też historię samochodu po numerze VIN.