Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to jedynie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się dużą wytrzymałością. Jego największą zaletą jest także to, że nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.