Google radzi, czym się kierować przy zatrudnianiu firmy SEO?

Google radzi, czym się kierować przy zatrudnianiu firmy SEO?

Zobacz, jak rozpoznać dobrą agencję SEO na www.youtube.com.

Gdy prowadzisz swoje przedsiębiorstwo i tworzysz dla niego stronę firmową, zapewne z czasem rozmyślasz o tym, jakie działania podjąć, żeby była ona widoczna jak najwyżej w rezultatach wyszukiwania. Jasne jest wszak, iż dziś obecność w internecie jest jednym z warunków sukcesu, bo to właśnie tu duża grupa klientów po raz pierwszy zetknie się z twoją ofertą. Jak zatem znaleźć solidną firmę SEO? Polecamy wsłuchać się w sugestie profesjonalistów.

Google doradza, jak zatrudnić rzetelną agencję SEO

Nie można zaprzeczyć, że cały sektor SEO, innymi słowy działań, których celem jest optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki, pojawiła się i cały czas rozwija się praktycznie tylko za sprawą Google. Mimo pojawienia się innych opcji, jak np. Bing, Yandex bądź Rambler, wciąż kluczowe są pozycje uzyskane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto stara się być widocznym w internecie, powinien zapracować na swoje miejsce na pierwszej stronie w Google. W przypadku usług, w których występuje mocna konkurencja, z reguły nie jest to proste bez wsparcia specjalistów z agencji SEO. Google zdecydowało się pomóc tym, dla których idea SEO jest kompletną nowością, i udostępniło krótki film o tym, jak wybrać rzetelną agencję SEO.

Cechy solidnej agencji SEO według Google

Pracownik Google z przeszło 10-letnim stażem klarownie naświetla, jak poznać rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród nadrzędnych cech między innymi:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od dogłębnego audytu strony,
  • umiejętność estymacji czasu i budżetu niezbędnego do wykonania zakładanych działań,
  • zapewnienie witrynie opieki technicznej i praca nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • stała kontrola kondycji strony i okresową analizę jej statystyk,
  • zapewnienie witrynie opieki technicznej oraz praca nad podniesieniem jej użyteczności,
  • zadbanie o ogólną widoczność strony www, a nie tylko pozycjonowanie w wyszukiwarce na określone frazy.

Pracownica firmy Google wskazuje też, że dobra firma SEO w żadnym razie nie obieca spektakularnych wyników z dnia na dzień, bo optymalizacja strony internetowej jest procedurą długofalowym, nieraz dającą odczuwalne rezultaty przeważnie po kilku miesiącach działań.