Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Zleć badania kierowców Bielsko Biała na www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na drogach w szczególnej mierze rzutują kwalifikacje obsługujących poruszające się po nich samochody. Naprawdę ważne okazuje się to dla kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy czy kierowców ciężarówek oraz autobusów. W ich przypadku istotne są tak umiejętności, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego względu przedstawiciele takich zawodów zgodnie z przepisami muszą regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto więc powiedzieć na ich temat parę zdań. W jakich odstępach powinny być wykonywane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Badania psychotechniczne kierowców – jak wyglądają?

Badania kierowców muszą być wykonywane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy jednak specjalistów, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – muszą wszak przeprowadzać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który w pierwszej kolejności wykonuje badania osobowości. Przybierają one postać konwersacji z badanym, w trakcie której odpowiada on na zadania na temat wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Następna faza badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie wykonywane są badania na odpowiednich maszynach, podczas których badana jest podzielność koncentracji, umiejętność szybkiego reagowania, percepcja szybkości i widzenie w ciemności.

Badania psychologiczne kierowców – o czym pamiętać?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na rozmowę z psychologiem, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, że nie dla wszystkich ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców można na szczęście trochę zwiększyć. Jak? W sieci znajdziemy różne filmy pokazujące działanie maszyn, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to świetne narzędzie, by wcześniej przekonać się, jak one funkcjonują.

Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]