Etapy zakładania implantów zębowych

Etapy zakładania implantów zębowych

Najlepszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty zębowe. Sprawdzą się zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich najważniejszymi zaletami są naturalny wygląd oraz stosunkowo łatwa pielęgnacja – implant, a tak naprawdę jego korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy czy mostu. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ów proces i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich wstawienie?

proces założenia implantów zębowych rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Poza nim ważne jest także pozytywne nastawienie i opanowanie strachu. W następnej kolejności stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To najtrudniejsza część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i biegłości. Precyzja ważna jest też przy umieszczeniu implantu zęba w łożu. Gdy ten będzie na swoim miejscu, lekarz musi już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a lęk przed bólem

Myśl o wszczepieniu implantu zęba budzi w niektórych pacjentach obawy związane z potencjalnym silnym bólem odczuwanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Na szczęście lęk ten jest zupełnie bezpodstawny. Współczesna implantologia korzysta z niesłychanie wydajnych leków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie czuli na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego możliwość odczuwania stresu przed leczeniem stomatologicznym.