Ekstrakcje, odbudowa kości – czym zajmuje się chirurg dentysta?

Ekstrakcje, odbudowa kości – czym zajmuje się chirurg dentysta?

Nie wszystkie schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi metodami. Kiedy są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w razie uszkodzeń dziąseł, dużych ubytków uzębienia, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub koron oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu nowotworów lub narośli. Które techniki bywają jednak stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, by zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Z pewnością najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub chorych po złamaniach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów lub narośli – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, leki znieczulające. Dużą wagę ma również atmosfera w poradni i stosunek stomatologa do chorych – dużo mówią nam o nim opinie dotychczasowych klientów, które wyszukamy między innymi w sieci bądź wśród bliskich.