Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien Warszawa - usługa dla Ciebie

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym okresie możliwe usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]