Czym wyróżnia się hosting SSD?

Czym wyróżnia się hosting SSD?

Dla klientów, którzy nie posiadają zaplecza technologicznego, hosting stron jest jedynym drogą pozwalającą na stworzenie, udostępnienie i utrzymanie własnej strony internetowej. To, jak taka witryna będzie funkcjonować, jest zależne najczęściej od ilości zasobów, a także jakości serwera udostępnionego przez firmę hostingową. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę warto sprawdzić, co w jej ramach otrzymamy. Dla klientów ceniących sobie niezawodność, bezpieczeństwo oraz prędkość działania strony, najlepszą opcją jest hosting SSD.

Hosting SSD – na czym polega?

Hosting SSD, jak podkreśla nazwa, opiera się na serwerach zaopatrzonych w dyski SSD (ang. solid-state drive). Dyski tego rodzaju są oparte na pamięci flash, co powoduje, że działają dużo szybciej niż ich tradycyjne odpowiedniki – HDD (ang. hard disk drive). Jest to wynikiem sposobu ich pracy. Informacje znajdujące się na takim dysku nie są kolejkowane, a OS wykonuje operacje na kilku adresach jednocześnie. Zapisanie i odczytanie pojedynczego pakietu danych na dysku SSD trwa zaledwie 0,1 milisekundy, podczas gdy w przypadku dysku HDD czas ten wynosi przynajmniej 10 milisekund.

Serwer SSD – czemu należy go wybrać?

Na hosting wykorzystujący serwer SSD warto zdecydować się głównie ze względu na szybkość pracy. Mimo, że jest on względnie droższy od tego opartego na dyskach HDD, gwarantuje stabilne funkcjonowanie witryn wyposażonych w popularne widgety oraz tych, których płynność działania jest zależna przede wszystkim od prędkości ładowania plików multimedialnych. Serwer SSD należy wybrać także jeżeli szukamy rozwiązania umożliwiającego uruchomienie poczty firmowej, składającej się z pokaźnej liczby kont.