Cechy najlepszego hostingu internetowego – poradnik

Cechy najlepszego hostingu internetowego – poradnik

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować dobry hosting dla firm?

Hosting – wybierz bezpieczeństwo i prędkość

Hosting, zwłaszcza ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być niezawodny, bezpieczny, szybki i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy likwidacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (dedykowany, w chmurze, współdzielony, lub VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten parametr powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się niezawodny hosting dla firm?

W przypadku hostingu dla firm nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe przeważnie charakteryzują się słabą jakością, a niejednokrotnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Ważne, aby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była też stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w transparentny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni muszą panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pojawienia się płomieni), a backup danych powinien być wykonywany regularnie.