Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Aby skorzystać z sugestii fachowców z biura rachunkowego Katowice, skieruj się na http://brabis.pl

Prowadzenie finansów w małych firmach okazuje się zwykle powodem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją rzetelnie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy pewność, iż następstwem możliwych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy też wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie ceny obsługi najczęściej oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]