Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – podstawowe informacje

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – podstawowe informacje

Kliknij tutaj, jeśli potrzebujesz więcej wiadomości o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od lat wykorzystywany jest w różnych zabiegach medycznych i do produkcji kosmetyków. Związek ten ma wiąże duże ilości wody, stąd dodawany jest często do peelingów bądź kremów nawilżających . Co istotne, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, dlatego dość rzadko jest przyczyną alergii. W medycynie estetycznej natomiast ten biopolimer używany jest na ogół do kształtowania owalu twarzy, wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich), a także powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek – efekty zabiegu widoczne nawet przez dwa lata

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego ma na celu głównie związanie w skórze wody (jedna cząsteczka kwasu może związać blisko 250 cząsteczek H2O!), ale też sprowokowanie komórek tkanki łącznej do wytwarzania większych ilości kolagenu i w rezultacie spowodowanie, iż skóra znów stanie się jędrna. Najpopularniejszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, zwłaszcza tych tworzących się w okolicy ust oraz nosa (tzw. bruzd nosowo-wargowych), horyzontalnych zmarszczek czołowych lub bruzd przy oczach i na brodzie. Kwas wypełnia tkankę pod skórą, co sprawia, iż bruzda w kilka minut staje się niezauważalna. W zabiegach wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej ustabilizowany, a zatem znacznie trwalszy. Wolniej się metabolizuje, dzięki czemu efekty zabiegu są dostrzegalne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust – częsty zabieg z wykorzystaniem kwasem hialuronowym

Nie licząc wypełnienia zmarszczek i modelowania twarzy, powszechnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez centra medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego najczęściej osoby niezadowolone z konturu i objętości ust albo których usta są asymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa przeciętnie pół godziny, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w wybrane punkty ust przy pomocy tak zwanej“tępej igły”, innymi słowy kaniuli. Prawidłowo przeprowadzony zabieg daje efekt pełnych, bardziej regularnych, jednak wciąż naturalnie prezentujących się ust.

Nasz adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]