Baza pod makijaż, podkład, korektor – o kosmetykach do makijażu twarzy

Baza pod makijaż, podkład, korektor – o kosmetykach do makijażu twarzy

Jeśli szukasz kosmetyków do makijażu twarzy, koniecznie sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/12-twarz.

Do nałożenia najprostszego makijażu potrzeba paru kosmetyków. W pierwszym kroku na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy aplikujemy bazę pod makijaż. W zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się na bazę wygładzającą pory, matującą lub rozświetlającą produktów matujących, rozświetlających lub wygładzających pory. Co ważne, zastosowanie bazy pod makijaż umożliwia też przedłużenie trwałości makijażu.

Następnym krokiem jest zaaplikowanie podkładu, dobranego do cech cery. Podkłady pod makijaż dzielimy na matujące i rozświetlające oraz na te o dobrze kryjącej albo lżejszej konsystencji.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, trzeba użyć pudru. Wyróżnia się pudry do twarzy utrwalające i matujące, jak również pudry łagodnie rozświetlające, które na pewno przydadzą się kobietom z suchą cerą. W sprzedaży można znaleźć puder m.in. w formie sypkiej albo w kompakcie.

Zadaniem korektorów do twarzy jest zakamuflowanie cieni pod oczami i mankamentów cery. Zależnie od indywidualnych potrzeb możemy użyć korektorów zastygających i silnie kryjących bądź w kremie, które mają właściwości nawilżające. Utrwalamy je z reguły przy pomocy pudrów rozświetlających, aplikowanych pędzlem czy też nawilżoną gąbką. Natomiast te o gęstej konsystencji, które stosuje się pokrycia niedoskonałości skóry, aplikuje się je punktowo palcem bądź niedużym pędzelkiem.

Po zbalansowaniu kolorytu skóry twarzy i jej przypudrowaniu, należy ją wymodelować. Służą do tego bronzery do twarzy. Dzielimy je na produkty do ocieplania skóry, mające błyszczące drobinki, oraz na kosmetyki do konturowania, które są zwykle matowe i mają delikatnie szarawy kolor.

Pudry rozświetlające powinno się nanosić na szczyty kości policzkowych. Sprawiają one, że oblicze wygląda młodzieńczo, a równocześnie pomagają skryć oznaki przemęczenia.

Aby skóra promieniowała energią, wypada sięgnąć po róże do policzków. Ich kolor należy właściwie dobrać do barwy karnacji – wybrać chłodny albo ciepły. Jeżeli zaś borykasz się z wyraźnymi naczynkami bądź generalnie z przekrwioną cerą, to rekomendujemy wybrać odcienie pomarańczu, które stłumią różowe przebarwienia skóry.

Jeśli pragniesz, aby makijaż był nieskazitelny przez wiele godzin, warto sięgnąć po utrwalacze makijażu. W sprzedaży są takie o własnościach bardziej rozświetlających, a więc nadające cerze błysku, albo łagodnie matujących, które opracowane zostały przede wszystkim dla kobiet ze skórą mieszaną bądź przetłuszczającą się. Utrwalacze to produkty w postaci sprayu.

Wykonanie podstawowego makijażu twarzy nie jest trudne i potrzeba do tego raptem kilku kosmetyków. Trzeba mieć jednak na uwadze, by właściwie dopasować je do naszej cery oraz typu urody.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]