Wybierasz okna? Drewniane dobrze się sprawdzą

Wybierasz okna? Drewniane dobrze się sprawdzą

Dowiedz się, gdzie nabyć okna drewniane

Okna drewniane przez wieki były najczęściej wybieranym rodzajem okien. Później zostały wyparte przez modele wyprodukowane z plastiku, jednak obecnie znów zwracamy uwagę na ich atuty. Odpowiednio wykonane oraz zadbane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć co najmniej tyle lat co okna plastikowe, przy czym ich kupno kosztować będzie porównywalną sumę. Poza tym w niektórych sytuacjach ich wykorzystanie okaże się niezbędne – czasem po prostu nie możemy postawić na któryś z bardziej nowoczesnych typów. W jakich przypadkach zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są robione?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane produkowane są jedynie z niektórych rodzajów drewna. Aktualnie najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę oraz promienie UV, wytwórcy okien coraz chętniej sięgają po gatunki egzotyczne – meranti, mahoń czy teak. Te ostatnie są nieco droższe, ale powinniśmy zdać sobie sprawę, że wymagają rzadszych konserwacji i lepiej znoszą eksploatację w ekstremalnych warunkach. Dla wielu klientów ich zaletą jest też fakt, że często prezentują się bardziej interesująco niż modele wyprodukowane z europejskich gatunków drewna.

Kiedy zdecydować się na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki modeli z PCV – są w porównaniu z nimi mniej kosztowne, a sprawdzą się tak samo dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są też wykorzystywane podczas rewitalizacji zabytkowych budynków. Wykorzystanie pozostałych materiałów będzie bowiem skutkować problemami w kontaktach ze służbami budowlanymi – grożącymi nawet dotkliwymi grzywnami.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]