W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

Chcesz nabyć szalunki Kraków? Koniecznie odwiedź tę stronę

Szalunki to nic innego, jak forma mająca charakter tymczasowy, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które wykonana z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie działanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, którą się wylewa, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można też efektywnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zapełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. Zazwyczaj potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Cechują się jak widać naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są również specjalne podpory oraz dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]