Kilka słów o budowie domów z bali

Kilka słów o budowie domów z bali

Zleć budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się z drewnianych bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność tak budowanych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają wyjątkowo ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. W związku z tym domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że także pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są aktualnie popularne także w innych regionach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, powinno się pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]