Dźwigary – gdzie się je stosuje?

Dźwigary – gdzie się je stosuje?

Dowiedz się, gdzie kupić dźwigary.

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z betonu, jak również przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też niezbędne przy budowie sklepień – w takim przypadku ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niewykonalna. Dzięki dźwigarom sklepienie nie zapada się zaraz po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Stąd jego istotnym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Powinny one być właściwie dobrane i wypróbowane pod kątem odporności na potężne obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, olcha, buk czy topola. Ogromnie istotne jest również poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed niekorzystnym wpływem wody, spoiw i innych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Firmy, które na co dzień parają się budową wielopoziomowych budynków dysponują swoimi dźwigarami. Ich kupno i magazynowanie generuje jednakże pewne wydatki. Szczęśliwie firmy, które tylko okazjonalnie akceptują zamówienia tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, jak również innych części konstrukcji szalunkowych.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]