Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Więcej o ekologicznych domach drewnianych na domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach drewnianych nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by takiego typu budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla mających alergię, chorych na astmę oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]