Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Więcej szczegółów o budowie nowoczesnych domów drewnianych na http://domygoralskie.com

Coraz więcej osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się urzeczywistnić to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie dominowały domy w kształcie popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się także znacznymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to diametralnie inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to na ten moment świetny przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią stosują także innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak się stało, architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się nierzadko w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjaliście

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]