Baseny kąpielowe do użytku domowego

Baseny kąpielowe do użytku domowego

Zamów baseny kąpielowe

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do salonów spa lub obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, wewnętrzne bądź ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem kluczowe do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka liczba rodzajów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też ogród albo halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasz adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]