Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Szukasz ściągu szalunkowego? Kliknij tutaj

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, stożki i korki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować właściwy rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]