Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

Dalsze informacje o kablu koncentrycznym

W zdecydowanej większości mieszkań znaleźć można telewizor. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć porywający film lub profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. By jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie znajdziemy bez żadnych problemów w sklepach , które oferują artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go charakteryzują?

W sprzedaży znaleźć można dzisiaj najróżniejsze kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco innymi właściwościami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością powinien spojrzeć na jego ważne parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż kabel odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne przodujących marek doskonale sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci teletechnicznych zarówno małych, jak i popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są bardzo małe lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej połączenie materiałów bardzo różnych. Zazwyczaj rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał cechujący się trwałością, który nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania na zewnątrz budynków, do wyprodukowania osłony wykorzystywane są materiały niepodatne na działanie negatywnych warunków atmosferycznych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]