Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Więcej o multiswitchu kaskadowym na https://www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Instalacje telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja będzie funkcjonalna, świadczy mnóstwo czynników. Powinna oczywiście być bezpieczna oraz gwarantować wysoką czytelność przesyłanych sygnałów, jednak tak samo ważna jest możliwość bezproblemowego jej powiększenia. Zrobienie nowych przyłączy nie może być związane z potrzebą przeprowadzenia trudnych prac – przez to pozostali odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są technologie, przez które powiększenie sieci okaże się łatwe oraz bezproblemowe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna określone jest prawem.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach gniazdami oraz wyjściami, do jakich mocowane są kable. Jeśli konieczne jest powiększenie sieci – na przykład wówczas, kiedy kolejny abonent zamówił usługę – musimy po prostu podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby wyjść dla odbiorców – najprostsze urządzenia tego rodzaju posiadają osiem gniazd, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Multiswitch – który zastosować?

Jak łatwo stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się oczywiście ilość wtyczek – dla niewielkich budynków nie musi przekraczać 8, jednak w większych blokach trzeba oczywiście zastosować moduły o większej ilości gniazd. Niezwykle istotna okazuje się także separacja między wejściami a wyjściami – w ogromnym stopniu rzutuje ona na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Będzie to istotne zwłaszcza w sieciach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]