Budynkowy wzmacniacz szerokopasmowy

Budynkowy wzmacniacz szerokopasmowy

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu szerokopasmowym na www.telmor.pl.

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie służące operatorom kablówek. Zostało ono wyprodukowane w celu zwiększenia i wyrównywania mocy sygnałów kierowanych do poszczególnych odbiorców. W którym miejscu umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – wielofunkcyjne urządzenie

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych pracują zazwyczaj w przedziale 30 Hz – 6 MHz. Znakomicie redukują wszelkie awarie wywołane na przykład przez usługi internetowe oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj zlokalizowane są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Moduły tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a obsługa sprzętu nieskomplikowana. Moduły te cechują się wysokim poziomem wyjściowym – na przykład 123dBuV. Parametry mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od stosowanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – energooszczędność

Konfiguracja wzmacniacza szerokopasmowego jest bardzo prosta. Wykorzystuje się w tym celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Do urządzeń zaimplementowano również specjalną ochronę przed wzrostem napięcia, dzięki czemu są wyjątkowo praktyczne. Zaawansowane technicznie modele mają wbudowany profesjonalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji powoduje, że te urządzenia są powszechnie stosowane i gwarantują odbiorcom świetną moc sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Niezaprzeczalnym atutem jest też energooszczędność na poziomie do <5,5W.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]