Zalety korzystania z bluz sportowych

Zalety korzystania z bluz sportowych

Chcesz zamówić bluzy sportowe? Skieruj się na ten adres.

Kto uprawia sport codziennie zapewne dobrze wie, że tylko stosowna odzież sportowa umożliwia taką aktywność w zupełnym komforcie. Szukając zestawu do ćwiczeń, przede wszystkim tych outdoorowych, jak biegi na orientację, jazda na rowerze bądź piłka nożna, pamiętajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy sportowe – trwałość i efektywne odparowanie wody

Bluzy w wersji z zamkiem błyskawicznym, kapturem oraz bez od dziesięcioleci są już stałym elementem codziennego ubioru. Przestały nawet zaskakiwać w miejscach pracy, gdzie przedtem obowiązywał rygorystyczny dress code. Bluzy uważane są za ubranie typu casual, bo są praktyczne i nie krępują ruchów, a wykorzystanie w nich ciepłych tkanin sprawia, że to znakomite odzienie wierzchnie na późną wiosnę oraz jesień. Bluzy sportowe, aczkolwiek posiadają bardzo podobny fason, są w wielu miejscach inne niż bluzy casual. Te ostatnie przeważnie wytwarzane są w 100% z bawełny albo bawełny z kilkuprocentowym dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe z kolei nieraz produkowane są wyłącznie z poliestru. Jest to niezmiernie wytrzymała tkanina syntetyczna, która nie ulega zbyt szybko rozciąganiu i jest mniej podatna na rozdarcia. Dlatego też jest perfekcyjna do wytwarzania z niej strojów sportowych, które muszą znieść duże przeciążenia działające na nie w czasie energicznego treningu. Dodatkowo poliester bardzo dobrze odparowuje wilgoć ze skóry, wobec tego sportowiec nie spędza długich godzin w przemokłej od potu odzieży.

Bluzy sportowe zamawiaj w sklepach sportowych autoryzowanych dystrybutorów

Używajmy przede wszystkim ubrań najlepszych marek. Niewątpliwie, należy wtedy być gotowym na wyższą cenę takiej bluzy, lecz w zamian otrzymujemy wysokiej klasy wyrób z wytrzymałych materiałów, który zapewne posłuży nam przez dłuższy czas. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma określony zastosowanie, nie należy zastępować jej bardziej lifestyle’ową odzieżą, np. bluzy bramkarskie posiadają dodatkowe protektory na łokciach, które ochraniają bramkarza w czasie parad, z kolei bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz, który chroni przed wiatrem. Aby nie mieć wątpliwości, iż kupujemy oryginalne ubranie, wybierajmy sklepy firmowe lub prowadzone przez oficjalnych hurtowników, które dysponują dużym asortymentem bluz sportowych damskich, męskich i dziecięcych.

Nasz adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]