Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Więcej szczegółów o toczku do jazdy konnej

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej dostępne są dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, a także umożliwiać regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]