Tablica tekstylna – niedrogi, funkcjonalny dodatek

Tablica tekstylna – niedrogi, funkcjonalny dodatek

W przeróżnych pomieszczeniach codziennie zauważa się tablice korkowe. Zawieszamy je nie tylko w mieszkaniach, ale też w urzędach, sekretariatach i szkołach. Szeroką popularność zyskały w głównej mierze swojej uniwersalności. Korek to surowiec, w który zwykle możemy wielokrotnie wciskać szpilki lub pinezki, a ten nie traci swoich właściwości przez wiele lat. To dlatego wyprodukowane z niego tablice są bardzo funkcjonalne i wspaniale sprawdzają się nawet w warunkach intensywnej eksploatacji. Popyt na tego rodzaju produkty zasadniczo wynika również tego że są tanie – za przeciętnej wielkości tablicę nie wydamy więcej niż 50 złotych. Co istotne, te atuty tablic korkowych idą w parze z ich sporymi walorami estetycznymi – pod tym kątem wyjątkowo dobrze wyglądają tablice tekstylne.

Tablica tekstylna – dobierzesz ją do aranżacji każdego pomieszczenia

Tablice tekstylne to nic więcej, jak tablice korkowe powleczone dodatkową powłoką materiału. Kluczową zaletą tego konceptu jest podwyższenie estetyki tablicy. Jeżeli z jakiegoś powodu nie podoba się nam surowy korek, zapewne idealne dla nas będą tablice tekstylne. Kupimy je w obszernej gamie kolorów, dzięki czemu bez trudu dobierzemy wzór pasujący do stylu danego wnętrza. W asortymencie wytwórców są tablice tekstylne różniące się nie tylko zabarwieniem zastosowanej tkaniny, ale także obramowania. Wybierać można między innymi tablice tekstylne z ramą drewnianą, z płyty MDF (w najrozmaitszych barwach, jak również wersje imitujące naturalne drewno) oraz aluminiową.

Tablica tekstylna jako element wystroju wnętrza

Podstawowym przeznaczeniem tablic tekstylnych jest ekspozycja wszelkiego typu informacji, które chcemy mieć pod ręką. Ale to nie jedyne możliwości zastosowania tablic tekstylnych. Z uwagi na elegancki design, są one wykorzystywane jako element ozdoby mieszkania. Bardzo dobrze nadają się do prezentacji zdjęć lub otrzymanych pocztówek z życzeniami. Ponadto możemy przypiąć do nich również inne drobiazgi, przykładowo breloczki.