Tablica korkowa – przedmiot dla kreatywnych

Tablica korkowa – przedmiot dla kreatywnych

Tablica korkowa – zdaje się całkiem banalna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Zróżnicowanie wykonania i wymiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i znajdują zastosowanie w biurach i instytucjach publicznych.

Jak zwykle korzystamy z tablic korkowych?

Na ogół spotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, istotne informacje o planowanych wydarzeniach (olimpiadach, wywiadówkach, turniejach lub balach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to także idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą pisać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić wystawę rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na przeróżne okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można zastosować tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, bowiem w potopie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Należy jednakże pamiętać, by tablica była zawieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – użyj jej w domu

Do wszystkich powyższych przykładów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy zastosować tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na rozmiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych lub z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w kilku kolorach (niebieski, ciemny i jasny fiolet, różowy, żółty), a listwy MDF są przeważnie białe, srebrne, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można wykorzystać tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w turniejach, pocztówki przysłane przez rodzinę z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, aby zaznaczać kolorowymi pinezkami zwiedzone już miasta lub kraje.